Szybki kontakt: biuro(at)procognita.pl, tel.: 881-300-593

Scrum jest najpopularniejszym podejściem Agile. Poprzez proste reguły pozwala na efektywne tworzenie (nie tylko informatycznych) produktów. Umożliwia zobaczenie, co naprawdę dzieje się, szybkie uzyskanie informacji zwrotnej, reagowanie na zmiany i dostarczanie wartości dla klienta z każdą iteracją.

Scrum zmienia podejście do kierowania projektem. Odchodząc od tradycyjnego, formalnego zarządzania, kładzie nacisk na samoorganizację zespołu. Tym samym zespół Scrum nie potrzebuje już klasycznego kierownika projektu, a na jego miejsce pojawiają się dwie nowe role - Scrum Master (SM) i Product Owner (PO).

Najbliższe otwarte szkolenia Certified ScrumMaster odbędą się:

Dwudniowe szkolenie Certified ScrumMaster (CSM) przygotowuje uczestników do pełnienia roli coacha i mentora zespołu. Wykład, ćwiczenia, i dyskusje pozwalają zrozumieć kulturę Agile i poznać techniki potrzebne do pracy w modelu Scrum. Liczne przykłady z rzeczywistych projektów pomagają poradzić sobie z przeszkodami i wyzwaniami, które napotkają podczas pracy w nowej roli. Pod okiem doświadczonych trenerów uczą się jak zmieniać świadomość i sposób myślenia zespołu oraz jego otoczenie tak, aby osiągać maksymalną efektywność pracy.

Zakres szkolenia

Każdy Certyfikowany Trener Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) prowadzi szkolenie według swojego materiału, dostosowując zakres i przebieg szkolenia do wiedzy i oczekiwań uczestników. Jednak w trakcie każdego szkolenia omówione zastają wszystkie elementy Scruma, w tym:

 • Co to jest Scrum
 • Wartości Agile i Scrum
 • Scrum a tradycyjne podejście do tworzenia oprogramowania
 • Role i obowiązki w Scrumie, w szczególności Rola ScrumMastera
 • Spotkania w Scrum, w tym Planowanie Sprintu (Sprint Planning), Codzienne Spotkania (Daily Scrum), Przegląd (Sprint Review) i Retrospektywa Sprintu (Sprint Retrospective)
 • Rejestr Produktu (Product Backlog) i Rejestr Sprintu (Sprint Backlog)
 • Definicja Ukończenia (Definition-of-Done)

Szczegółowy zakres każdego szkolenia otwartego jest umieszczony w opisie kursu.

Cel Szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli ScrumMastera - coacha i lidera Zespołu Scrum. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy będą:

 • Wiedzieli czym jest kultura Agile
 • Znali reguły Scruma i rozumieli płynące z nich korzyści
 • Wspierali i chronili samoorganizujący się Zespół Deweloperski
 • Skutecznie usuwali przeszkody stojące przed zespołem
 • Pomagali Product Ownerowi zrozumieć jego rolę, sugerując metody optymalizacji wartości dostarczanego produktu, definicji wymagań, planowaniu, przeprowadzaniu, monitorowaniu i raportowaniu projektu
 • Zapewniali przejrzystość stanu projektu
 • Potrafili reagować na zmiany w otoczeniu i dostosowywać plany do rzeczywistości
 • Pomagali zespołowi w ciągłej poprawie procesu tworzenia oprogramowania
 • Inicjowali i wspierali zmiany w organizacji.

Uczestnicy

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w Scrumie i pogłębieniem wiedzy na temat Scruma, w szczególności Scrum Masterów, Product Ownerów i członków zespołów deweloperskich.

Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy powinni znać Scrum w ogólnym zarysie. Wiedzę tę można nabyć poprzez lekturę materiałów zamieszczonych na stronie Scrum Alliance, artykułów lub doświadczenie praktyczne w pracy w zespole Scrum.

Czas Trwania

2 dni (16h)

Trenerzy:

Szkolenie prowadzone jest zawsze przez Certyfikowanych Trenerów Scrum (Certified Scrum Trainer, CST), akredytowanych przez Scrum Alliance.

Informacje Dodatkowe:

Kurs jest akredytowany przez organizację Scrum Alliance. Ukończenie szkolenia upoważnia do uzyskania certyfikatu Certified ScrumMaster, pierwszego stopnia certyfikacji Scrum, oraz przyznaje dwuletnie członkostwo w Scrum Alliance. Koszty certyfikacji i składka członkowska są wliczone w cenę szkolenia.

Język Szkolenia:

Szkolenie odbywa się w języku polskim lub angielskim.

Test odbywają się w języku angielskim.

Opinie Uczestników

Szkolenia Agile i Lean

Szkolenia dla firm

Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem szkolenia w formie zamkniętej prosimy o kontakt.

Dane kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu:

ul. Narzymskiego 15
        31-463 Kraków

+48-881-300-593

biuro(at)procognita.pl