Szybki kontakt: biuro(at)procognita.pl, tel.: 881-300-593

Home / Szkolenia / Szkolenia Certyfikacyjne Scrum / Certified ScrumMaster

Scrum jest najpopularniejszym podejściem Agile. Poprzez proste reguły pozwala na efektywne tworzenie (nie tylko informatycznych) produktów. Umożliwia zobaczenie, co naprawdę dzieje się, szybkie uzyskanie informacji zwrotnej, reagowanie na zmiany i dostarczanie wartości dla klienta z każdą iteracją.

Scrum zmienia podejście do kierowania projektem. Odchodząc od tradycyjnego, formalnego zarządzania, kładzie nacisk na samoorganizację zespołu. Tym samym zespół Scrum nie potrzebuje już klasycznego kierownika projektu, a na jego miejsce pojawiają się dwie nowe role - Scrum Master (SM) i Product Owner (PO).

Najbliższe otwarte szkolenia Certified ScrumMaster odbędą się:

Dwudniowe szkolenie Certified ScrumMaster (CSM) przygotowuje uczestników do pełnienia roli coacha i mentora zespołu. Wykład, ćwiczenia, i dyskusje pozwalają zrozumieć kulturę Agile i poznać techniki potrzebne do pracy w modelu Scrum. Liczne przykłady z rzeczywistych projektów pomagają poradzić sobie z przeszkodami i wyzwaniami, które napotkają podczas pracy w nowej roli. Pod okiem doświadczonych trenerów uczą się jak zmieniać świadomość i sposób myślenia zespołu oraz jego otoczenie tak, aby osiągać maksymalną efektywność pracy.

Zakres szkolenia

Każdy Certyfikowany Trener Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) prowadzi szkolenie według swojego materiału, dostosowując zakres i przebieg szkolenia do wiedzy i oczekiwań uczestników. Jednak w trakcie każdego szkolenia omówione zastają wszystkie elementy Scruma, w tym:

 • Co to jest Scrum
 • Wartości Agile i Scrum
 • Scrum a tradycyjne podejście do tworzenia oprogramowania
 • Role i obowiązki w Scrumie, w szczególności Rola ScrumMastera
 • Spotkania w Scrum, w tym Planowanie Sprintu (Sprint Planning), Codzienne Spotkania (Daily Scrum), Przegląd (Sprint Review) i Retrospektywa Sprintu (Sprint Retrospective)
 • Rejestr Produktu (Product Backlog) i Rejestr Sprintu (Sprint Backlog)
 • Definicja Ukończenia (Definition-of-Done)

Szczegółowy zakres każdego szkolenia otwartego jest umieszczony w opisie kursu.

Cel Szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli ScrumMastera - coacha i lidera Zespołu Scrum. Po zakończonym szkoleniu uczestnicy będą:

 • Wiedzieli czym jest kultura Agile
 • Znali reguły Scruma i rozumieli płynące z nich korzyści
 • Wspierali i chronili samoorganizujący się Zespół Deweloperski
 • Skutecznie usuwali przeszkody stojące przed zespołem
 • Pomagali Product Ownerowi zrozumieć jego rolę, sugerując metody optymalizacji wartości dostarczanego produktu, definicji wymagań, planowaniu, przeprowadzaniu, monitorowaniu i raportowaniu projektu
 • Zapewniali przejrzystość stanu projektu
 • Potrafili reagować na zmiany w otoczeniu i dostosowywać plany do rzeczywistości
 • Pomagali zespołowi w ciągłej poprawie procesu tworzenia oprogramowania
 • Inicjowali i wspierali zmiany w organizacji.

Uczestnicy

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w Scrumie i pogłębieniem wiedzy na temat Scruma, w szczególności Scrum Masterów, Product Ownerów i członków zespołów deweloperskich.

Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy powinni znać Scrum w ogólnym zarysie. Wiedzę tę można nabyć poprzez lekturę materiałów zamieszczonych na stronie Scrum Alliance, artykułów lub doświadczenie praktyczne w pracy w zespole Scrum.

Czas Trwania

2 dni (16h)

Trenerzy:

Szkolenie prowadzone jest zawsze przez Certyfikowanych Trenerów Scrum (Certified Scrum Trainer, CST), akredytowanych przez Scrum Alliance.

Informacje Dodatkowe:

Kurs jest akredytowany przez organizację Scrum Alliance. Ukończenie szkolenia upoważnia do uzyskania certyfikatu Certified ScrumMaster, pierwszego stopnia certyfikacji Scrum, oraz przyznaje dwuletnie członkostwo w Scrum Alliance. Koszty certyfikacji i składka członkowska są wliczone w cenę szkolenia.

Język Szkolenia:

Szkolenie odbywa się w języku polskim lub angielskim.

Test odbywają się w języku angielskim.

Opinie Uczestników

Szkolenia Agile i Lean

Szkolenia dla firm

Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem szkolenia w formie zamkniętej prosimy o kontakt.

Dane kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu:

ul. Narzymskiego 15
        31-463 Kraków

+48-881-300-593

biuro(at)procognita.pl