Tomasz Wykowski

Tomasz Wykowski

Certified Scrum Trainer (CST)

  • Less-Friendly Scrum Trainer
  • Certified Scrum Trainer
  • Scrum@Hardware
  • Training from the Back of the Room Certified Trainer

Uczymy się przez całe życie, dlatego nauka ma być przyjemnością.

Nauka to moja pasja. Lubię zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Ciągle podnoszę sobie poprzeczkę i stawiam nowe wyzwania, żeby osiągać to, co wydaje się być poza moim zasięgiem. Po skończeniu studiów na AGH pracowałem jako software engineer, project manager i Scrum Master. W 2010 roku założyłem ProCognitę, żeby poprzez Agile Coaching i szkolenia pomagać ludziom budować niezwykłe organizacje. Od 2015 roku jestem jedynym polskim Certified Scrum Trainer, CST akredytowanym przez Scrum Alliance, najstarszą i największą organizację non-profit mającą na celu promowanie Scruma. Jako jeden z nielicznych posiadam również certyfikację LeSS-Friendly Scrum Trainer.

Jako trener wiem, że uczenie się nie polega na słuchaniu wykładów i czytaniu slajdów, ale na doświadczaniu i zobaczeniu różnych perspektyw. Dlatego na moich szkoleniach wykorzystuję techniki Training From The Back Of The Room i pomagam Ci się uczyć od innych w trakcie symulacji i dyskusji. Ponieważ nauka ma być przyjemna to będziesz rozmawiać o wymaganiach dla RoboCopa i Świętego Mikołaja, a także o tym, jak trudno jest rzucić kotem.

Jako Agile Coach pracuję zarówno ze startupami jak i międzynarodowymi korporacjami. Obserwuję całą organizację. Na tej podstawie zadaję Wam pytania, żeby pokazać inną perspektywę, dostarczam Wam informację zwrotną i proponuje eksperymenty, które mogą Wam pomóc.

Jeżeli czegoś nie wiem, to Ci to powiem. A następnie poszukam odpowiedzi, bo utrzymuję kontakt z najbardziej doświadczonymi ekspertami Agile z całego świata, którzy pomagają rozwijać mi mój warsztat.

Chcę budować społeczność Agile. Dlatego wspieram organizacje i wydarzenia Agile i Lean. Jestem inicjatorem i współorganizatorem ALE Kraków, krakowskiej grupy Agile. Dzielę się wiedzą przez prezentacje i warsztaty na międzynarodowych konferencjach i spotkaniach lokalnych grup.

Zobacz również:


Filmy z moich wystąpień:

Poznaj innych naszych trenerów