Jaga Biernacka

Moja ścieżka zawodowa była bardzo kręta, co pozwoliło mi zdobyć wiele różnych perspektyw i lepiej rozumieć ludzi. Jednak niezależnie od tego, czym się zajmowałam i tak wcześniej czy później zaczynałam dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wiecie dlaczego? Bo sprawia mi ogromną przyjemność, jak ktoś może rozwiązać swoje problemy i jego życie staje się choć odrobinę lepsze albo przyjemniejsze.

Wiele z tego, czego się nauczyłam jest kategorii “nie chcę tego tak robić”. Dlatego nie będę ukrywała, że zanim zaczęłam pracować metodami zwinnymi, zdobywałam doświadczenie w innego typu projektach. Pozwala mi to teraz mieć pełną perspektywę, rozumieć ludzi i firmy, które dopiero stają się zwinne oraz szanować trud, jakiego wymaga zmiana sposobu myślenia.

Z IT jestem związana od początku kariery zawodowej, pracowałam m.in. na stanowisku administratora systemów Linuxowych. Swoją przygodę z Agile zaczęłam, pracując w zespole deweloperskim stosującym Scruma. Następnie miałam okazję pracować w zespole utrzymania systemów, gdzie wdrażaliśmy Kanbana. Potem już wsiąkłam na całego w Agile’a i pracowałam jako Scrum Master z różnymi zespołami i w różnych firmach, na przykład w PayU (grupa Allegro) i PZU.

Zafascynowana tym, jak ludzie mogą współpracować, wróciłam na studia psychologiczne i rozpoczęłam badania naukowe dotyczące motywacji w zwinnych zespołach. Ich wyniki publikuję na blogu scientificagile.com. Nie przyjmuję rozwiązań na wiarę, lubię wiedzieć co, jak i dlaczego działa. Swoje naukowe fascynacje wiążę z psychologią opartą na twardych badaniach emipirycznych. Aktualnie zajmuje się frameworkiem wspierającym współpracę w obrębie grupy.

Czemu więc jestem Agile Coachem? Bo większość ludzi nie ma czasu, żeby samemu zdobyć wiedzę potrzebną do tego, żeby skonstruować magiczny świat. Jaki on jest? Ano taki, że można w nim robić dobry soft w sposób efektywny i w dodatku przyjemny, mieć zadowolony zarząd, szczęśliwego klienta i zaangażowanych pracowników, którzy lubią to, co robią. Serio. Można :)

Artykuły na blogu

Jaga jest zafascynowana procesami uczenia się. Przeczytaj jej artykuły o narzędziach wspierających naukę.
 

Wystąpienia Jagi Biernackiej

Wystąpienia Jagi zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obejrzyj nagranie z warsztatu dla Liderów Technicznych.

Szkolenia z Jagą Biernacką

Jaga prowadzi akredytowane przez Scrum Alliance szkolenia Scrum Foundations

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie, warsztat lub prezentację dla Twojej firmy napisz do nas.