Tomasz Wykowski

Uczymy się przez całe życie, dlatego nauka ma być przyjemnością.

Jestem jedynym polskim Certified Scrum Trainer, CST akredytowanym przez Scrum Alliance oraz LeSS-Friendly Scrum Trainer akredytowanym przez LeSS Company. Niektórzy mówią, że moją mocną stroną jest to, że doskonale rozumiem potrzeby młodych firm. Wiem, czego potrzebują i potrafię do nich dotrzeć, bo znam ich problemy i sposób myślenia.

Pracowałem jako software engineer, project manager, Scrum Master. Znam dostarczanie produktów z każdej strony. W 2010 roku założyłem ProCognitę, żeby poprzez Agile Coaching i szkolenia pomagać ludziom budować niezwykłe organizacje. Wyznaję zasadę, że sama teoria nic nie daje. Wykłady i oglądanie kolejnych prezentacji nie poprawią Twoich umiejętności. Efekty można uzyskać tylko przez doświadczenie i spojrzenie na problem z różnych perspektyw.

Ciekawość to mój klucz do poznania. Interesuje mnie każda możliwość pomocy małym start-upom i międzynarodowym korporacjom. Uczę się także od Ciebie, moich klientów i innych ekspertów. Na prawdziwe problemy mam prawdziwe rozwiązania. Zadaję pytania, ale też pokazuję, że można inaczej spojrzeć na to, co wydaje się przeszkodą nie do pokonania.

Dużo otrzymuję od ludzi, z którymi rozmawiam i chcę oddawać wiedzę, którą zdobywam. Dlatego wspólnie z kilkoma przyjaciółmi założyłem ALE Kraków, która stało się drugą co do wielkości społecznością Agile w Polsce. Nie byłeś jeszcze na naszym meetupie? Wpadnij! Zdobędziesz mnóstwo inspiracji.

Jeśli spodobały Ci się moje wystąpienia więcej nagrań znajdziesz w sekcji społeczności.

Certyfikowane szkolenia Scrum

Podczas szkoleń wykorzystuję techniki Training From The Back Of The Room, które nauczą Cię działać przez symulację prawdziwych sytuacji. Wielką wagę przywiązuję również do dyskusji, z których zawsze wyniesiesz coś inspirującego. 

Zastanawiasz się czy to działa? Oczywiście! Wszyscy, którzy podeszli do egzaminu CSM po moich szkoleniach zdali za pierwszym.

Styczeń 2019

Luty 2019

Marzec 2019

Czerwiec 2019