Szybki kontakt: biuro(at)procognita.pl, tel.: 881-300-593

Czy każdy może być liderem? Czy każdy może zarządzać zespołem? Wierzymy, że zarządzanie nie jest tylko obowiązkiem kierowników. To zadanie dla każdego! Przywództwo to tworzenie i transformacja organizacji, w miejsce, w którym pracownicy są zaangażowani, produkty i usługi są ciągle udoskonalane, a klienci są po prostu zachwyceni.

Management 3.0 to ruch wspierający innowacyjne przywództwo oraz zarządzanie. Zmienia on klasyczną definicję przywództwa z odpowiedzialności nielicznej grupy kierowniczej, na zadanie dla całej organizacji. Wszystko opiera się na wspólnym poszukiwaniu efektywniejszych sposobu na osiąganie celów biznesowych, jednocześnie mając zadowolenie pracowników za priorytet.

Management 3.0 to Zwinne (Agile) i Szczupłe (Lean) Zarządzanie Organizacją. To globalna rewolucja łącząca pracowników, managerów, przedstawicieli kadry zarządzającej, inwestorów i przedsiębiorców. Wszyscy oni wspólnie poszukują rozwiązań istniejących problemów, oraz sposobów poprawy metod współpracy i stworzenia organizacji dającej radość pracownikom, klientom i interesariuszom.

Dwudniowy warsztat Management 3.0 stanowi wprowadzenie w świat zwinnego przywództwa i zarządzania zespołami i organizacją. Połączenie teorii z praktyką pozwala uczestnikom zrozumieć przyczyny leżące u podstaw rewolucji w zarządzaniu, a konkretne gry i ćwiczenia mogą być zastosowane zaraz po kursie. Wymiana doświadczeń i przykłady dobrych praktyk pozwalają zrozumieć w jaki sposób zmienić swoją organizację.

Zakres Szkolenia

Zakres szkolenia jest dostosowywany do wiedzy i oczekiwań uczestników, najczęściej obejmuje następujące tematy, przedstawiane w formie ćwiczeń i dyskusji prowadzonych w małych grupach oraz wykładu:

 • Agile management - jest sprawdzonym sposobem przywództwa i kierowania kreatywnymi zespołami i osobami. Poznasz różne techniki, popularne praktyki i wyzwania we wdrażaniu Agile oraz role kierownika i lidera w zwinnych organizacjach.
 • Kompleksowe myślenie -jest podstawą Agile'owego podejścia. Nauczysz się czym jest teoria złożoności, myślenie w kategoriach systemów, jak dostosować działanie do systemu oraz o błędach myślenia liniowego.
 • Wewnętrzna motywacja - jest powodem dla którego ludzie wstają rano z łóżka. Ponieważ ludzie są najważniejszą częścią organizacji, managerowie muszą zrobić wszystko, aby zapewnić, że są oni aktywni, kreatywni i zmotywowani. Dowiesz się na czym polega różnica między wewnętrzną i zewnętrzną motywacją i jak rozumieć co jest ważne dla ludzi w twoim zespole przy pomocy spotkań twarzą w twarz, ocen indywidualnych, 12 najważniejszych pytań oraz 360-cio stopniowej ewaluacji.
 • Samoorganizacja - może przynieść wiele korzyści, jeśli idzie w parze z dobrym zarządzaniem. Zespoły mogą się same organizować, ale to wymaga wsparcia oraz zaufania ze strony kierownictwa. Dowiesz się jak sprawić by samoorganizacja w zespole zadziałała, jak delegować uprawnienia i jak krzewić zaufanie. Poznasz również techniki do dzielenia obowiązków, takich jak 7 poziomów delegowania.
 • Określanie celów - jest ważne ponieważ samoorganizacja może prowadzić w każdym kierunku. Dlatego konieczne jest, aby chronić ludzi oraz współdzielone zasoby poprzez jasno wyznaczone cele. Nauczysz się kiedy przywodzić, a kiedy zarządzać, jak używać różnych kryteriów by tworzyć użyteczne cele, oraz jak chronić ludzi i współdzielone zasoby przez skutkami złej samoorganizacji.
 • Rozwój kompetencji - jest kluczem do wykonywania dobrze swojej pracy. Zespoły są zdolne do osiągania celów jeżeli członkowie zespołów są dobrzy w tym co robią, a menadżerowie przyczyniają się do rozwijania ich kompetencji. Zrozumiesz się kiedy i jak stosować 7 sposobów rozwijania kompetencji oraz jak mierzyć postęp w złożonym systemie.
 • Struktury organizacji - określają w jaki sposób działa organizacja. Wiele zespołów funkcjonuje w złożonych strukturach, dlatego ważne jest, aby kłaść nacisk na te praktyki, które wspierają komunikacje. Dowiesz się jak rozwijać strukturę organizacyjną, jak zrównoważyć specjalizację i uogólnienie, jak wybrać między funkcjonalnymi i cross-funkcjonalnymi zespołami, jak stosować nieformalne przywództwo i poszerzać tytuły zawodowe.
 • Zarządzanie zmianą - jest jedną z tych rzeczy, z którymi zmagają się ludzie niezależnie od rodzaju organizacji. Ludzie, zespoły i organizacja potrzebują ciągłego rozwoju w celu unikania niepowodzenia tak długo, jak to możliwe. W praktyce oznacza to, że liderzy muszą być Agentami Zmiany, próbującymi zmieniać złożony system organizacji. Poznasz cztery aspekty zarządzania zmianą, adresujące system, ludzi, interakcje i granice systemu.
 • Management 3.0 Workout to dodatkowy jednodniowy moduł, zawierający gotowe do użycia narzędzia i techniki wspierające idee Zwinnego Zarządzania. Udział w nim jest silnie rekomendowany osobom, które przystąpiły do dwudniowego szkolenia Management 3.0

Cel Szkolenia

Celem szkolenia jest zrozumienie zasad leżących u podstaw Zwinnego Zarządzania i poznania konkretnych praktyk pozwalających na stworzenie efektywnej organizacji. Po ukończeniu kursu będziesz:

 • Znać różne podejścia do Zwinnego Zarządzania i popularne praktyki
 • Stosować kompleksowe myślenie do analizy i rozwiązywania problemów
 • Wiedzieć co motywuje i co demotywuje Twoich pracowników
 • Potrafić delegować zadania do samo-organizujących się zespołów
 • Kierować organizacją poprzez wyznaczanie ambitnych celi
 • Rozwijać kluczowe kompetencje swoich pracowników
 • Zmieniać strukturę organizacji, aby wspierała realizowane cele
 • Przeprowadzać zmiany w złożonym świecie organizacji
 • Rozmawiać z pracownikami na trudne tematy
 • Eksperymentować i wypróbowywać różne techniki w praktyce
 • Czerpać przyjemność z pracy

Uczestnicy

Wierzymy, że zarządzanie to zadanie nie tylko dla kierowników. To zadanie dla każdego. Dlatego szkolenie jest dla każdego, kto chce być lepszym liderem. W szczególności polecane jest osobom, które mają, lub chcą mieć wpływ na swoją organizację, w szczególności Scrum Masterom, liderom zespołów, kierownictwu średniego szczebla, członkom zarządu, managerom HR, Product Ownerom, Kierownikom Projektów i członkom zespołów.

Czas Trwania

2 dni (16h)

Opcjonalnie, szkolenie może być wydłużone o jednodniowy Management 3.0 Workout.

Szkolenia Agile i Lean

Szkolenia dla firm

Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem szkolenia w formie zamkniętej prosimy o kontakt.

Dane kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu:

ul. Narzymskiego 15
        31-463 Kraków

+48-881-300-593

biuro(at)procognita.pl

  Twitter