Chet Hendrickson

Chet Hendrickson ma ponad trzydzieści lat doświadczenie w branży IT i jest najwyższej klasy specjalistą w obszarze praktyk inżynieryjnych. Tworzył i rozwijał zwinne metody wytwarzania oprogramowania od samego początku ich istnienia. Chet był liderem zespołu w projekcie Chrysler Comprehensive Compensation C3, w którym narodziły się praktyki Extreme Programming. Jest również pierwszym sygnatariuszem Agile Manifesto.

Ksiązka Cheta Hendriksona

W 2000 r. Ron Jeffries, Ann Anderson i Chet napisali Extreme Programming Installed. Książka ta zawiera szczegółowe informacje na temat podstawowych technik XP, jak je stosować i jak wymienione techniki współgrają ze sobą pomagając zespołom tworzącym oprogramowanie odnieść sukces.

Chet Hendrickson o Scrum

W wielu przypadkach problemy które pokazuje Scrum wynikają z nieznajomości praktyk inżynieryjnych. Zespoły Scrumowe tworzące oprogramowanie muszą rozumieć i stosować praktyki z Extreme Programming. Jeśli chcecie dowiedzieć się co Chet myśli o Scrum zapraszamy do lektury artykułu, który napisał specjalnie dla Was.

Szkolenia z Chetem Hendricksonem

Jeśli chcesz nauczyć się praktyk inżynieryjnych od twórcy tej koncepcji zapraszamy na szkolenia z Chetem. Dowiesz się czym jest Extreme Programming, jak wygląda Pair Programming, Test Driven Development i Refactoring. Uwaga! Tu powstaje prawdziwy kod.

Jeśli posiadasz tytuł Certified ScrumMaster kończąc 3 dniowe szkolenie z praktyk inżynieryjnych Extreme Programming z Chetem otrzymasz tytuł Certified Scrum Developer.