Justyna Wykowska

Za każdym produktem stoją ludzie, którzy go tworzą.

 

Jestem specjalistą od  transformacji Agile w organizacjach, a moją unikalną domeną jest stosowanie podejścia Agile i Scrum poza IT szczególnie w obszarze produkcji sprzętu (hardware) i usług. W swojej karierze zawodowej byłam inżynierem, programistą, managerem, Product Ownerem i Scrum Masterem. Znam każdy szczebel działania dużych organizacji a także problemy, z którymi mierzą się początkujące firmy.

 

Chętnie dzielę się swoją wiedzą. Zapraszam do moich artykułów

Od 2005 roku nieustannie uczestniczę w rozwoju produktów.  Przez 11 lat pracowałam dla Motorola Solutions, prowadząc międzynarodowe zespoły opracowujące rozwiązania, w skład których wchodziło nie tylko oprogramowanie, ale również dedykowany sprzęt. Przebyłam drogę od członka zespołu, po managera kilkudziesięcioosobowego działu odpowiedzialnego za nowatorskie produkty i zbudowałam ponad 20 odnoszących sukcesy zespołów. Od 2014 roku wspieram firmy z różnych sektorów biznesu jako mentor i konsultant. Współpracowałam z takimi firmami jak Codewise, inPost, BSH, HRS i Kontakt Simon.

 

Chcesz zobaczyć jak wygląda współpraca ze mną - przeczytaj Case Study

Nie oferuję “szablonowych” rozwiązań, dlatego każdą współpracę zaczynam od poznania firmy, zbudowania relacji, ustalenia celów i sposobów ich weryfikacji. Dostosowuję metody i tempo zmian do oczekiwań i możliwości grupy, by maksymalnie wykorzystać jej mocne strony. Podczas transformacji wspieram zespoły, a także pracuję z zarządem, liderami i działami odpowiedzialnymi za rozwój talentów i rekrutację. Dla firm z którymi pracuję przygotowuję dedykowane szkolenia i warsztaty, jestem mentorem i coachem a moim podstawowym celem jest aby organizacja potrafiła samodzielnie usprawniać swoje metody pracy. 

 

Szkolenia i warsztaty Agile

Jeśli stosujesz Scrum, Kanban, Waterfall, czy po prostu “kodujesz”, niezależnie od metody pracy, zawsze możesz działać bardziej efektywnie.

Weź udział moich sesjach coachingowych, mentoringu, szkoleniach lub warsztatach a poczujesz jak skuteczna może być praca zespołowa i jak można spojrzeć na Twój produkt z zupełnie innej strony.