Biznes Odczarowany #12 | Paulina Mazurek | BEIT - jak stworzyć innowacyjny zespół?

“Nie jesteśmy w stanie zaplanować innowacji” mówi Paulina Mazurek, CEO i współzałożycielka BEIT.

Założona w 2016 roku firma BEIT tworzy oprogramowanie mające na celu przyśpieszenie użyteczności komputerów kwantowych. Wymaga to rozwiązywania bardzo złożonych problemów i zespołu wykazującego się olbrzymią kreatywnością. Tomasz Wykowski z ProCognity rozmawia z Pauliną jak stworzyć taki zespół. Poczynając od znalezienia pracowników w sytuacji, gdy żadna uczelnia w Polsce nie kształci jeszcze w kierunku fizyki kwantowej, patrzą w jaki sposób są poszukiwani potencjalni kandydaci i co daje marka osobista założycieli i pozostałych pracowników.

Doświadczenie założycieli firmy z pracy w Google wpływa na proces rekrutacji. Zespół jest nauczony szukać ludzi lepszych od siebie, dlatego firma przyjmuje promil aplikujących kandydatów. Paulina zdradza szczegóły tego procesu od momentu złożenia CV, poprzez rozmowy i przekazanie feedbacku kandydatowi, aż do wdrożenia do zespołu w przypadku przyjęcia. Jednak sama rekrutacja to nie wszystko, dlatego Paulina opowiada również jak ustalane są priorytety wewnątrz zespołu i jak wybierane są projekty, nad którymi pracują ludzie. Pokazuje jak wygląda planowanie i weryfikacja pracy, która prowadzi do olbrzymiej ilości zarejestrowanych patentów, oraz dlaczego współpraca z użytkownikami i dostawcami jest krytyczna. Z wywiadu dowiecie się również, czy siedziba w Polsce utrudnia, czy ułatwia prowadzenie firmy :)

Więcej na temat BEIT (w tym aktualne oferty pracy i praktyk) znajdziecie na ich stronie, natomiast Paulinę możecie sledzić na LinkedIn.