ShiftUp The Versatile Organization

Szkolenie ShiftUp: The Versatile Organization

Sprawdź nowe trendy w zarządzaniu.

Co nastąpi po Management 3.0, SAFe i modelu Spotify? Cóż, nietrudno zobaczyć, w jakim kierunku zmierza świat: organizacje składające się z połączonych w sieć osób, które pracują z dowolnego miejsca, które tworzą zespoły na bieżąco, dążą do celów i osiągają wyniki, a przy tym dobrze się bawią. Taka organizacja może wszystko!.

  • ShitfUp Intro
  • Dynamiczne tworzenie zespołów
    Wszystkie organizacje potrzebują sprawności biznesowej i ciągłych innowacji. Ale jeśli pracujesz wyłącznie z dedykowanymi zespołami, które zawsze muszą przejść przez etapy wszystkie etapy cyklu formowania, zanim będą mogły w końcu zacząć efektywnie funkcjonować, masz problem. To nie jest ani zwinne, ani innowacyjne. Przyspieszone tempo zmian na świecie wymaga większej płynności struktur pracy i przejścia od dedykowanych zespołów do dynamicznych zespołów.

    W dzisiejszych czasach potrzebujemy osób połączonych w sieć, które mogą współpracować ze sobą w locie i które mogą płynnie współpracować i tworzyć elastyczne struktury zespołowe w zależności od kontekstu. Dzięki dynamicznemu zespołowi firma jest lepiej przygotowana do stania się organizacją, która nieustannie się uczy. Wymaga to jednak kultury przejrzystości i bezpieczeństwa psychologicznego oraz nowego podejścia do współpracy, motywacji i wydajności.

  • Hybrydowe miejsca pracy przyszłości
    Po roku restrykcji związanych z Covid-19 organizacje wzywają pracowników z powrotem do biura. Ale nie wszystkie i nie zawsze. W hybrydowych miejscach pracy większość członków zespołu przebywa w biurze przez ograniczoną liczbę dni i godzin w tygodniu. Niektórzy pracują tylko w domu. Niektórzy tylko w biurze. A wielu spędza czas pracy u klientów, w przestrzeniach coworkingowych lub w kawiarniach.

    Ale jak organizacje powinny tym zarządzać? Kiedy wszyscy powinni być w biurze? Jak często członkowie zespołu powinni spotykać się osobiście? Jakie są konsekwencje dla bezpieczeństwa, różnorodności i wydajności? Czy w świecie połączonych w sieć jednostek nadal możemy mieć statyczne zespoły? A jak zwiększać kreatywność i produktywność z członkami zespołu rozsianymi po całym kraju?

  • OKR, KPI i wskaźnik North Star

    Cele i mierniki wydają się być nowym Świętym Graalem. Wiele organizacji korzysta z nowych narzędzi do wyznaczania celów,  wynalezionych przez firmę Intel i spopularyzowanych przez Google. Jednocześnie większość organizacji nie chce rezygnować z dotychczasowych KPI. W końcu, jak możesz osiągnąć cele bez celów i zachęt?

    I jest jeszcze metryka North Star: podejście powszechnie stosowane przez startupy w celu uzyskania wydajnych, zwinnych zespołów skupionych wokół jednego wskaźnika obejmującego cały zespół. A jeśli ta technika sprawdza się w przypadku młodych firm, to dlaczego nie większe? I czy wyznaczanie celów działa nawet wtedy, gdy ludzie dynamicznie tworzą zespoły i przełączają się między kontekstami?

  • Motywacja i grywalizacja w pracy

    Organizacje od wielu lat zastanawiają się, jak motywować swoich pracowników. Przeciętne zaangażowanie pracowników jest niskie od dziesięcioleci i żaden program zaangażowania pracowników nie wydaje się mieć trwałego efektu. Ale nie musi tak być. Istnieje wiele przykładów organizacji z bardzo zmotywowanymi i zaangażowanymi pracownikami. Wiele z nich, celowo lub nie, opiera się na zasadach i praktykach, które odnajdujemy również w grywalizacji.

    Grywalizacja polega na stosowaniu koncepcji i technik z dobrego projektowania gier. Celem gier jest zapewnienie ludziom dobrej zabawy podczas wspólnego wykonywania niektórych czynności. Czym to się różni od pracy zespołowej? Ale strzeż się! Grywalizacja ma swoją ciemną stronę. Musimy unikać uzależnienia i niezamierzonych konsekwencji.

Czego się dowiesz na warsztacie:

    • Jakie są wyzwania "po pandemii" w miejscu pracy?
    • Jak możemy dobrze radzić sobie ze stabilnymi i elastycznymi zespołami?
    • Jak należy dostosować istniejące metody i zasady wspołpracy?
    • Jak motywujemy zespoły w miejscach pracy po pandemii?
    • Jak zwiększamy i mierzymy wydajność w przyszłości?
  • ShiftUp na ABE
ShitfUp The Versatile Organization
ShitfUp The Versatile Organization
ShitfUp The Versatile Organization
ShitfUp The Versatile Organization
ShitfUp The Versatile Organization
ShitfUp The Versatile Organization
Jurgen Appello

Trener z doświadczeniem

Jurgen Appello

Jurgen jest CEO sieci biznesowej Happy Melly i współzałożycielem społeczności Agile Lean Europe (ALE Network). Magazyn Inc.com umieścił Jurgena Appelo na liście Top 50 Leadership Expert i Top 100 Leadership Speaker. Na swoim blogu NOOP.NL dzieli się swoją wiedzą, oferując pomysły dotyczące budowania firm, zwinnego zarządzania, zmian organizacyjnych i rozwoju liderów. Jurgen jest również autorem książek “Management 3.0”, pokazującej jak zarządzać zwinną organizacją, “How to Change the World”, opisującej model zarządzania zmianą; “Managing for Happiness”, oferującej praktyczne pomysły na zaangażowanie pracowników, usprawnienie pracy i zachwycenie klientów; oraz “Startup, Scaleup, Screwup”, zawierającej 50% inspirujących historii i 50% praktyk do naśladowania, a także zagłębia się w główne tematy, z którymi mają do czynienia liderzy biznesu i przedsiębiorcy w całym cyklu życia firmy.

Szkolenie szczególnie polecane dla:

Informacje dodatkowe, warunki uczestnictwa

Rozmiar grupy:

do 25 osób.

Ważne:

Rejestrując się na szkolenie akceptujesz warunki uczestnictwa.

Najnowszy warsztat twórcy Management 3.0!

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię szkolenie dla firmy?

Bogdan Brześciński

Wsparcie klienta

Skontaktuj się ze mną

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.