Struktury Organizacji

Zazwyczaj, gdy myślimy o “transformacji organizacji” zaczynamy od zmiany procesu. A co się wydarzy jeśli nie zmienimy procesu tylko sposób w jaki łączymy ludzi w zespoły?

O czym jest warsztat Struktury Organizacji?

Budowanie Struktur Organizacji to warsztat, który pozwoli Ci zobaczyć różnice w efektywności pracy w zależności od wybranego modelu organizacji.

Aby pokazać konsekwencje różnych struktur organizacyjnych, stworzyliśmy interaktywną grę, która pozwoli Ci obserwować jak zmieniają się sposoby komunikacji, koordynacji oraz dynamika pracy w zależności od struktury firmy i jaki jest wymierny wpływ tych zmian na wyniki pracy.

Gra toczy się w turach, podczas których budujemy proste produkty przy użyciu klocków LEGO. W czasie gry modelujemy pracę w organizacji zbudowanej wokół zespołów kompetencyjnych, komponentowych i interdyscyplinarnych.

  20-60 osób     1,5 - 2h

Czego się dowiesz podczas warsztatu?

Analizując wyniki gry i obserwując naturalny sposób zachowań w każdym z modeli możesz przewidzieć jak zmieni się efektywność firmy oraz jakie problemy możecie napotkać jeśli zdecydujecie się na pracę w każdym z prezentowanych modeli.

 

Galeria

Informacje dodatkowe

Warsztat został stworzony przez nas i jest udostępniany na licencji Creative Commons.

Sprawdza się zarówno w firmach jako narzędzie ułatwiające podjęcie decyzji o strukturze jak i na konferencjach jako otwarcie tematu do rozmowy o wpływie struktury organizacji na wydajność.