Tom Gilb

Tom przez wiele lat skupiał się głównie na społeczności programistów, ale od 1983 roku pracuje również z managementem wyższego szczebla, a od 1988 roku z problemami systemów dużej skali (lotnictwo, telekomunikacja i elektronika).
Tom jest uznawany za założyciela lub głównego inspiratora wielu dyscyplin technicznych, takich jak "wskaźniki oprogramowania" (software metrics) i "ewolucyjne metody zarządzania projektami" (evolutionary project management), a także jako innowacyjny pionier "Inspekcji" i wynalazca języka planowania Planguage. Tom jest uznawany za twórcę idei niektórych z metod używanych w Agile i Extreme Programming. Tom wraz z synem Kaiem opracowali proces "Agile Inspections" oraz "Agile Evolutionary Project Management", z powodzeniem stosowane przez klientów.

Wystąpienia Toma Gilba

Tom jest częstym prelegentem, panelistą i wykładowcą na międzynarodowych konferencjach.

Wykładał gościnnie na kilkudziesięciu uniwersytetach (w tym UC Berkeley, Stanford, Seattle University, London School of Economics, University of Oslo, Technical University of Trondheim, TU Munich, Tampere i Helsinki Technical Universities, University of San Luis Obispo, The International Institute of Information Technology IIIT Bangalore.

Szkolenia z Tomem Gilbem

Współpracując z ProCognita Tom Gilb prowadzi szkolenie Value Requirements.

Jeśli chcesz zorganizować szkolenie, warsztat lub prezentacje Tomem Gilbem dla Twojej firmy napisz do nas.

Nadchodzące szkolenia

Poznaj zespół ProCognita

Poznaj naszych gości