ALE Kraków

W poniedziałek, 1-go października 2012 wystartowaliśmy z ALE Kraków. Jest to inicjatywa mająca na celu promocje Zwinnych (Agile) i Szczupłych (Lean) praktyk w tworzeniu oprogramowania. Dedykowana ludziom z Krakowa i wszystkim tym, którym Kraków jest bliski, lub po prostu po drodze. Poprzez ALE Kraków chcemy stworzyć forum pozwalające na wymianę doświadczeń, udział w spotkaniach zarówno tych formalnych jak i nieformalnych, podzielenie się swoimi problemami oraz przekonanie się, że inni też mają podobne, a przede wszystkim spotkanie ludzi mających podobne zainteresowania i chcących lepiej tworzyć oprogramowanie.

Na początku planujemy comiesięczne spotkania w formie prezentacja + integracja. Oprócz tego uruchomiliśmy listę dyskusyjną alekrakow(at)googlegroups.com. Co będzie później, zobaczymy. Na razie pojawiły się pomysły Open Space i Lighting Talków. Chcemy również zapraszać osoby spoza Krakowa i spoza branży IT.

W ciągu ostatnich kilku lat w Krakowie pojawiały się kolejne inicjatywy Agile. Na nieszczęście żadna z nich nie przetrwała próby czasu. Mamy nadzieję, że ALE Kraków będzie inna. Jednak to zależy wyłącznie od uczestników, od tego czy będą chcieli przychodzić na spotkania, brać udział w dyskusjach i dobrze się bawić.

Jeżeli więc chcesz się włączyć w inicjatywę, to:

  • Przyjdź na następne spotkanie,
  • Poinformuj o niej znajomych,
  • Zaproponuj temat, którym chciałbyś się podzielić, lub zaproś kogoś kto mógłby to zrobić.

Więcej na temat ALE Kraków na http://www.alekrakow.com.