Karty dla uczestników wirtualnych spotkań

Mimo wszystkich narzędzi do zdalnej komunikacji telekonferencje bardzo różnią się od spotkań twarzą w twarz. Przechodząc na pracę zdalną nagle straciliśmy cały wachlarz przesyłania komunikatów, od dyskretnego szeptu, przez delikatne pokazanie zegarka, aż po sugestywny kopniak pod stołem. W wirtualnym świecie nasza umiejętność odczytywania tych drobnych gestów i emocji pozostałych uczestników została gwałtownie ograniczona. Jeżeli do tego dołączyć stres związany z ciągłą pracą z domu, to nic dziwnego, że spotkania online często nie są zbyt konstruktywne.

Karty do wizualnej komunikacji

Jeżeli nie możemy używać wszystkich kanałów komunikacyjnych, to może warto lepiej wykorzystać te istniejące? Z tą myślą przygotowaliśmy dla Was karty, które możecie wydrukować w domu i zastosować na swoich spotkaniach.

Karty dla uczestników spotkań wirtualnych to osiemnaście kart z najpopularniejszymi gestami na Waszą najbliższą telekonferencję. Zamiast sobie przerywać, możecie sprawnie podjąć decyzję, poprosić o głos lub dyskretnie dać do zrozumienia, że potrzebujecie przerwy na kawę. Oczywiście każda z kart może mieć więcej niż jedno znaczenie. Na przykład “Yes”, poza “Tak” może oznaczać “+1”, czy “Super!”. Warto ustalić “wspólny język” ze wszystkimi uczestnikami spotkania, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Dajcie znać jak sprawdzają się nasze karty, których najczęściej używacie i jakich jeszcze Wam brakuje.

Nasze karty zostały zainspirowane pracą Lisette Sutherland i jej Collaboration Suppercards.