Scrum Alliance ogłasza partnerstwo z LeSS

/aktualizacja 18.01.2023/

Scrum Alliance to największa organizacja promująca Scruma założona w 2001 roku i skupiająca ponad pół miliona praktyków z całego świata. Od 2017 roku oferuje swoim członkom zaawansowane programy dla Scrum Masterów (Advanced CSM i CSP-SM) i Product Ownerów (Advanced CSPO i CSP-PO). Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że wraz z początkiem 2018 roku oficjalnie ogłasza dodanie kursów Large Scale Scrum (LeSS) do swojego portfolio.

LeSS (Large Scale Scrum) jest frameworkiem do budowania organizacji Agilowych opartym na wartościach i zasadach Scruma. Został stworzony przez Basa Vodde i Craiga Larmana na podstawie ich doświadczeń w pracy z różnymi organizacjami. Ich obserwacje zostały zebrane w trzech książkach i na stronie http://less.works, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje, dużą ilość case-study, wystąpienia na temat LeSSa i dodatkowe materiały.

Od 2014 roku LeSS Company oferuje dwa szkolenia: dwudniowy Certified LeSS for Executives(CLE) i trzydniowy, zaawansowany Certified LeSS Practitioner(CLP). W 2022 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie CLE w Polsce ze współtwórcą LeSS - Craigiem Larmanem. Drugi kurs oferujemy w Polsce od 2017 roku. Wraz z partnerstwem ze Scrum Alliance LeSS wprowadził również podstawowy, jednodniowy kurs Certified LeSS Basics(CLB). Jako jedni z nielicznych na świecie mamy możliwość zaoferowania również tego szkolenia.

Dzięki nowemu partnerstwu szkolenia LeSS prowadzone przez trenerów akredytowanych jednocześnie przez Scrum Alliance i LeSS Company będą Wam dawać certyfikacje od obu tych organizacji!

W tym momencie ProCognita jest jedyną organizacją w Polsce oferującą frameworki Scrum i LeSS zarówno w formie certyfikowanych szkoleń jak i coachingu. Jesteśmy zarówno Registered Education Provider, akredytowanym przez Scrum Alliance, jak i LeSS Coaching Company, akredytowanym przez LeSS Company. Dzięki temu możemy wspierać naszych klientów w efektywnej transformacji. Chcesz zobaczyć na czym to polega? Daj nam znać!