Scrum

Scrum to podejście do tworzenia produktów i funkcjonowania zespołów w zwinnej (ang. Agile) organizacji. Jego konstrukcja kładzie nacisk na szybką weryfikację założeń, obserwację efektów oraz adaptację do zmieniających się oczekiwań. Zastosowanie Scrum'a zwiększa szansę na dostarczenie najistotniejszych rezultatów w założonych terminach, a w konsekwencji osiągnięcie dużej przewagi konkurencyjnej nie tylko poprzez zaspokojenie oczekiwać klienta, ale również poprzez nieinwestowania w mniej wartościowe funkcje. Co ciekawe Scrum, chociaż został stworzony z myślą o produkcji oprogramowania, jest z sukcesem stosowany poza IT w branżach jak sprzedaż i marketing, szkolnictwo czy administracja.

Samouczek Scrum

Dla tych którzy lubią uczyć się sami przygotowaliśmy serię materiałów, dzięki którym poznasz Scrum.

Zajrzyj na stronę "Podstawy Scrum"

Zajrzyj na naszego bloga i poczytaj o scrum.

Pobierz plakat

Szkolenia Scrum

Najszybszą drogą, aby zrozumieć zwinne podejście do tworzenia produktów są szkolenia. Szkolenia autorskie pozwalają na dostosowanie zawartości szkolenia do konkretnego scenariusza. Z kolei szkolenia certyfikowane dają dostęp do największej społeczności Scrum na świecie poprzez członkostwo w Scrum Alliance.

W zależności od stopnia zaawansowania czy pełnionej roli możesz dopasować właściwy kurs.

Nie miałeś jeszcze kontaktu z frameworkiem Scrum? Szkolenie Scrum Foundations pokazuje podstawy. Świetnie nadaje się jako rozpoczęcie pracy w Scrum dla zespołu.

Poznałeś już Scrum i rozważasz podjęcie pracy jako Scrum Master lub Product Owner? A może już nim jesteś i zastanawiasz się jak pracować efektywniej? Certyfikowane szkolenia dają szerokie zrozumienie tych ról oraz zestaw narzędzi niezbędnych do rozwoju warsztatu.

Jesteś aktywnie praktykującym Scrum Masterem lub Product Ownerem. Dołącz do Zwinnego Klubu i wymieniaj się wiedzą z innymi praktykami.

Chcesz rozwijać produkt kilkoma zespołami? Dowiedz się jak radzić sobie z problemami skalowania i zmniejszać zagrożenia jakie niosą zależności. Odpowiedzi na te pytania dostarczają szkolenia z Large Scale Scrum (LeSS)

Nadchodzące szkolenia Scrum

Sierpień 2020

Wrzesień 2020

Październik 2020

Marzec 2021

Warsztaty i prezentacje Scrum

Czasem podjęcie decyzji o implementacji Scrum w Twoim zespole nie jest łatwe.Pomożemy Ci zrozumieć i poczuć jak może wyglądać Twoje środowisko pracy.

Prezentacje:

Warsztaty:

Doradztwo Scrum

Każda organizacja jest inna, dlatego nie ma uniwersalnego przepisu na sukces. Właściwą formą transformacji organizacji jest stworzenie unikalnego procesu bazującego na ramach wyznaczonych przez framework Scrum. Ty również będziesz musiał znaleźć najbardziej pasującą do Twoich warunków strategię. Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy przeszli już tą drogę z wieloma zespołami i organizacjami. Pomoże Ci to ominąć najczęściej spotykane pułapki oraz przyspieszy czas nauki.

Zobacz na czym polega współpraca z doradcą albo napisz do nas.

Wdrożenia Scrum