Podcast Biznes Odczarowany

Rozpraszamy iluzje dookoła prowadzenia firmy i pokazujemy co naprawdę działa.

Odcinki:

 • Ethworks: budowanie kultury inżynieryjnej w software house
  #2

  Ethworks: budowanie kultury inżynieryjnej w software house

  Marek Kirejczyk

  Marek Kirejczyk pięć lat temu założył firmę Ethworks, która w zeszłym roku stała się częścią TrustToken. Zaprosiliśmy Marka do podcastu Biznes Odczarowany, żeby porozmawiać o tym jak osiągać cele jako software house, jak znaleźć swoją niszę, jak budować firmę, jak robić marketing i wreszcie czy i jak można sprzedać software house.

  W trakcie rozmowy poruszyliśmy też tematy inżynieryjne takie jak zaangażowanie założycieli firmy w kulturę techniczną firmy, udział w open source, dobre praktyki inżynieryjne oraz, czy klienci są gotowi zapłacić za programowanie w parach. Nie zabrakło oczywiście tematu rekrutacji i znalezienia oraz zatrzymania dobrych pracowników.

  Rozmawiamy również o budowaniu struktury firmy i o unikaniu pułapki automatycznego kopiowania rozwiazań z firm z Doliny Krzemowej.

  Marka znajdziecie na Twiterze: https://twitter.com/ethmarek

 • #1

  Jak inFakt osiąga cele w biznesie?

  Sebastian Bobrowski

  Jak skutecznie łączyć OKRy ze Scrumem, jak stawiać przed zespołami cele nastawione na rezultaty, a nie samo działanie i jak szybko testować hipotezy?


  W pierwszym odcinku podcastu Biznes Odczarowany Tomasz Wykowski z ProCognity rozmawia z Sebastianem Bobrowskim, CTO i współzałożycielem inFaktu o tym, jak firma osiąga cele:
  - Jak ustalają, co będą, a czego nie będą robić i dlaczego tych pierwszych rzeczy jest tak mało? 
  - Jak co dwa tygodnie omawiają postępy na wspólnym firmowym Review? 
  - Po czym poznają, że muszą zmienić cele? 
  - Do czego służy “przycisk wstydu”? 

  Więcej na temat Sebastiana dowiecie się z www.linkedin.com/in/sebastian..., natomiast o inFakcie przeczytasz na www.infakt.pl