Chcę umieć więcej. Z czego mogę skorzystać?

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności? Oczywiście, że tak. Jednak jest tyle dostępnych narzędzi, że wybór przestaje być prosty. Przygotowaliśmy dla Ciebie ściągę ułatwiającą podjęcie decyzji z jakiej formy skorzystać.

Szkolenia

Jeśli chcesz uzupełnić wiedzę i zwiększyć doświadczenie - zacznij od szkoleń. Potrzebujesz najpierw zrozumieć o co chodzi, poznać słownictwo, podstawowe założenia, zobaczyć inną perspektywę, wypróbować nowe narzędzia w bezpiecznym środowisku. Inaczej będziesz marnował swój czas podczas innych form nauki.

Baza wiedzy

Jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia, ale lubisz się uczyć sam - poczytaj polecane przez nas artykuły i materiały wideo. Zgromadziliśmy je dla Ciebie na naszym blogu. Zajmie Ci to znacznie więcej czasu niż dwa dni spędzone na szkoleniu, ale pewnie zdobędziesz więcej wiedzy teoretycznej. Niestety, nie będziesz miał okazji zdobycia doświadczenia w trakcie ćwiczeń, otrzymania odpowiedzi na swoje pytania ani poznania perspektyw innych uczestników.

Mentoring

Jeśli masz już wiedzę i doświadczenie, a w Twojej głowie roi się od pytań - wybierz mentoring. Będziesz mógł się od nas uczyć oraz obserwować, jak pracujemy z zespołami czy organizacją. Jednocześnie będziemy Ci pomagali w sprawdzeniu, czy uwzględniłeś w swoich decyzjach wszystkie ważne aspekty. Nie będziemy Ci mówić, co masz zrobić, raczej powiemy, jakie mogą być konsekwencje. Wybierzesz sam.

Facylitacja

Jeśli wiecie, co chcecie osiągnąć, ale Wasze spotkania są nudne i nieefektywne - potrzebujecie facylitatora. To neutralna osoba, która zajmie się usprawnianiem komunikacji oraz ułatwianiem współpracy w celu osiągnięcia potrzebnych rezultatów.

Mediacja

Jeśli macie konflikt pomiędzy ludźmi albo grupami osób, który utrudnia współpracę i pogarsza atmosferę - potrzebujecie mediatora. To neutralna osoba, której zadaniem jest umożliwienie osobom będącym w konflikcie wypracowania wspólnych, satysfakcjonujących rozwiązań i zbudowanie podstaw do dalszej współpracy.

Coaching

Jeśli masz już sporą wiedzę i doświadczenie, ale utknąłeś i brakuje Ci  pomysłu, co można zrobić inaczej - najlepszy dla Ciebie będzie Coaching Personalny. Coaching zakłada, że jesteś w pełni kompetentny, więc rola coacha ogranicza się do pomocy w wyznaczeniu celów i zaplanowaniu, jak je osiągnąć. Pomysły i sposób realizacji w całości pochodzą od Ciebie.

Coaching Zespołowy

Jeśli to Twój zespół ma już pewną wiedzę, ale czujecie, że możecie pracować o wiele lepiej - najlepszy dla Was będzie coaching zespołowy. Coach koncentruje się na poprawianiu relacji i sposobów komunikacji, zwiększaniu kompetencji i zaangażowania. Wszystko po to, żebyście mogli wytwarzać lepszy produkt w przyjemniejszy, bardziej satysfakcjonujący sposób.

Czym jest Agile Coaching (czyli współdziałanie tych metod)

Jeśli poszerzasz swoje kompetencje z zakresu Agile najczęściej potrzebujesz tego wszystkiego jednocześnie. Wtedy najlepszy dla Ciebie będzie Agile Coaching. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie wymienione dotychczas metody współpracy (za wyjątkiem mediacji, które są przez nas używane, jeśli są potrzebne). Tego typu relacja jest długotrwała - przychodzimy do Twojej firmy na wiele miesięcy (czasem nawet lat), aby wspierać Ciebie i innych w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, tak abyście finalnie to Wy byli najbardziej kompetentnymi osobami w zwinnym tworzeniu Waszego produktu.

Chcesz zobaczyć w jaki sposób możemy Ci pomóc? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.