Polskie grupy Agile

/aktualizacja 06.01.2018/

Nie ma jak lokalna grupa Agile. Można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, pogadać wspólnie o sukcesach i porażkach, albo zobaczyć, że inni też zmagają się z podobnymi problemami. Ponieważ w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej sprawnie działających grup, postanowiliśmy je zebrać w jednym miejscu.

Agile 3M

Trójmiejska grupa wystartowała w listopadzie 2012 roku. Głównym organizatorem jest Bogdan Baraszkiewicz, natomiast same spotkania odbywają się w Klubie Atelier w Sopocie z niesamowitym widokiem na morze.

Strona: http://agile3m.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/groups/agile3m/

Meetup: https://www.meetup.com/Agile3M/

Agile4U

Grupa powstała w kwietniu 2017 roku z inicjatywy Krzysztofa Pobożana, Marty Politowskiej, Agnieszki Wąsowicz oraz Lidki Krystoforskiej. Spotkania w formule warsztatów,  lub prelekcji i networkingu odbywają się w Hanza Cafe w Toruniu.

Facebook: https://www.facebook.com/agile4u.torun/

Meetup: https://www.meetup.com/agile4u/

Agile Poznań

Wystartowała w marcu 2012 roku jako Poznań Agile User Group (PAUG). Grupa powstała z chęci dzielenia się wiedzą na tematy Lean i Agile.

Strona: http://agilepoznan.org/

Meetup: https://www.meetup.com/Agile-Poznan/

Grupa prowadzi swoje dyskusje na linked-in.

Agile Silesia

Śląska grupa entuzjastów Agile wystartowała w grudniu 2013. Cykliczne spotkania odbywają się w różnych miejscach Aglomeracji Śląskiej.

Strona: http://agilesilesia.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/AgileSilesia/

Agilestok

Grupa z Białegostoku rozpoczęła swoją działalność pod koniec października 2016 roku. Społeczność tworzą osoby chcące dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Spotkania grupy przybierają głównie formułę warsztatów..

Meetup: https://www.meetup.com/Agilestok/

Facebook: https://www.facebook.com/Agilestok/

Agile Warsaw

Najstarsza, bo działająca nieprzerwanie od 2010 roku! Grupą opiekują się Marek Kirejczyk, Mateusz Srebrny, Łukasz Szóstek, Piotr Burdylo oraz Paweł Polewicz. Spotkania przybierają formę prelekcji, lean coffee lub nieformalnych spotkań przy piwie.

Strona: https://sites.google.com/site/agilewarsaw/

Meetup: https://www.meetup.com/AgileWarsaw/

Twitter: https://twitter.com/agilewarsaw

Agile Wrocław

Społeczność powstała w 2015 roku z inicjatywy Łukasza Krupy. Grupę tworzą pasjonaci zwinnych metod rozwoju oprogramowania, którzy spotykają się regularnie aby rozwijać i nabywać nowe kompetencje.

Meetup: https://www.meetup.com/agilewroclaw/

Facebook: https://www.facebook.com/AgileWroclaw/

ALE Krakow

Grupa ruszyła jesienią 2012 roku. Misją społeczności, założonej przez Tomka Wykowskiego, jest promowanie praktyk Agile i Lean nie tylko w procesie wytwarzania oprogramowania. Spotkania grupy odbywają się w  Klubie RE, na Św. Krzyża 4.

Strona: http://www.alekrakow.com/

Facebook: https://www.facebook.com/ALEKrakow/

Meetup: https://www.meetup.com/ALE-Krakow/

Twitter: https://twitter.com/ALEKrakow

Big Agile (Theory)

Grupa z Katowic powstała w 2017 roku dla osób, których interesują zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania. Zarówno dla zespołów scrumowych, jak i osób chcących rozkręcić swój startup.

Meetup: https://www.meetup.com/Big-Agile-Theory/

Facebook: https://www.facebook.com/Big.Agile.Theory/

LubLean & Agile

Agilowa grupa z Lublina powstała w październiku 2017 roku, jej założycielem jest Ernest Japola i Tomasz Serafin. Grupa powstała dla wszystkich osób zainteresowanych „szczupłym” zarządzaniem.

Meetup: https://www.meetup.com/LubLean-and-Agile/

Facebook: https://www.facebook.com/LubLeanAndAgile/

Zwinna Łódź

Organizatorem łódzkiej grupy jest Radek Lont.  Grupa wystartowała w 2013 roku i do tej pory prężnie działa organizując liczne spotkania i warsztaty dla sympatyków Agile.

Strona: http://zwinnalodz.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/zwinnalodz

Meetup: https://www.meetup.com/Zwinna-%C5%81od%C5%BA/

Twitter: https://twitter.com/zwinnalodz

Jeśli w Twoim mieście działa już grupa Agile, napisz do nas. A jeżeli nie, to może pora ją utworzyć :-)