Polskie grupy Agile

Nie ma jak lokalna grupa Agile. Można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, pogadać wspólnie o sukcesach i porażkach, albo zobaczyć, że inni też zmagają się z podobnymi problemami. Wiele z tych grup działa już od ponad dekady i zrzesza doświadczonych praktyków Agile. Poniżej znajdziesz grupy, o których wiem i mogę śmiało polecić. W kolejności alfabetycznej, bo tak chyba najłatwiej.

Białystok - Agilestok

(Grupa nieaktywna. Ostatnie spotkanie odbyło się w 2019 roku)

Grupa z Białegostoku rozpoczęła swoją działalność pod koniec października 2016 roku. Społeczność tworzą osoby chcące dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Spotkania grupy przybierają głównie formułę warsztatów.

Facebook

Gdańsk - Agile 3M

Trójmiejska grupa wystartowała w listopadzie 2012 roku. Założycielem grupy jest Bogdan Baraszkiewicz, a głównym organizatorem Staszek Matczak.

Meetup - Facebook

Katowice - Agile Silesia

Śląska grupa entuzjastów Agile wystartowała w grudniu 2013. Na początku spotkania odbywały się w różnych miejscach Aglomeracji Śląskiej, by na stałe osiąść w Katowicach.

Meetup - Facebook

Katowice - Big Agile Theory

(Grupa nieaktywna. Ostatnie spotkanie odbyło się w 2019 roku)

Grupa z Katowic powstała w 2017 roku dla osób, których interesują zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania. Zarówno dla zespołów scrumowych, jak i osób chcących rozkręcić swój startup.

Meetup - Facebook

Kraków - ALE Krakow

Grupa ruszyła jesienią 2012 roku, założona przeze mnie, Grześka Dudę i Piotrka Kuchtę. Potem dołączyło do nas dużo, dużo osób. Dzięki temu organizujemy prelekcje, warsztaty, spotkania przy piwie i wyjazdowe ALE w Terenie.

Meetup - Strona - Facebook

Lublin - LubLean & Agile

Agilowa grupa z Lublina powstała w październiku 2017 roku, jej założycielem jest Ernest Japola i Tomasz Serafin. Grupa powstała dla wszystkich osób zainteresowanych „szczupłym” zarządzaniem.

Meetup - Facebook

Łódź - Zwinna Łódź

Założycielem łódzkiej grupy jest Radek Lont. Grupa wystartowała w 2013 roku i do tej pory prężnie działa organizując liczne spotkania i warsztaty dla sympatyków Agile.

Meetup - Facebook

Toruń - Agile4U

(Grupa nieaktywna. Ostatnie spotkanie odbyło się w 2022 roku)

Grupa powstała w kwietniu 2017 roku z inicjatywy Krzysztofa Pobożana, Marty Politowskiej, Agnieszki Wąsowicz oraz Lidki Krystoforskiej. Spotkania w formule warsztatów, lub prelekcji i networkingu odbywają się w Hanza Cafe w Toruniu.

Meetup - Facebook

Poznań - Agile Poznań

Wystartowała w marcu 2012 roku jako Poznań Agile User Group (PAUG). Grupa powstała z chęci dzielenia się wiedzą na tematy Lean i Agile. Głównym organizatorem jest Bartek Juszczak

Meetup - Strona - LinkedIn

Szczecin - Agile Dojo Szczecin

Grupa wystartowała w 2019 roku i jest prowadzona przez Michaela Kacprzaka, Piotra Górajka i Łukasza Osińskiego. Warsztaty i wykłady prowadzone zarówno po polsku jak i angielsku.

Meetup - Facebook

Warszawa - Agile Warsaw

Najstarsza, bo działająca nieprzerwanie od 2010 roku! Założycielami grupy są Marek Kirejczyk, Mateusz Srebrny, Łukasz Szóstek, Piotr Burdyło oraz Paweł Polewicz. Za organizację wydarzeń odpowiadają przede wszystkim Anna Przybyszewska, Piotrek Radaj i Łukasz Szóstek. Spotkania przybierają formę prelekcji, lean coffee lub nieformalnych spotkań przy piwie.

Meetup - Strona - YouTube

Agile Warsaw organizuje również dwa fantastyczne wydarzenia - konferencję AgileByExample i jej młodszą siostrę ABE Light.

Wrocław - Agile Wrocław

Społeczność powstała w 2015 roku z inicjatywy Łukasza Krupy. Grupę tworzą pasjonaci zwinnych metod rozwoju oprogramowania, którzy spotykają się regularnie aby rozwijać i nabywać nowe kompetencje.Głównym organizatorem jest Paweł Słowikowski

Meetup - Facebook

Pozostałe miasta

Staram się na bieżąco śledzić polskie grupy agilowe (chociaż już nie koniecznie na bieżąco aktualizować ten wpis). Jeśli w Twoim mieście działa już grupa Agile, to daj znać. A jeżeli nie, to może pora ją utworzyć :-)