Przyznawanie punktów PDU za szkolenia Agile

Co jakiś czas pojawiają się pytania od uczestników szkoleń o przyznanie punktów PDU (Professional Development Units) potrzebnych do recertyfikacji PMI. Najwyższa więc pora na stworzenie FAQ na ten temat.

Co jakiś czas pojawiają się pytania od uczestników szkoleń o przyznanie punktów PDU (Professional Development Units) potrzebnych do recertyfikacji PMI. Najwyższa więc pora na stworzenie FAQ na ten temat. Poniższe odpowiedzi dotyczą wszystkich oferowanych szkoleń. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

P: Czy za szkolenia Agile można uzyskać punkty PDU?

O: Tak, organizowane przez nas szkolenia pokazują Zwinne techniki zarządzania projektami. Dlatego jak najbardziej można po zakończeniu szkolenia ubiegać się o punkty PDU. 

P: Co wpisać w poszczególne pola?

O: Rejestrując szkolenia podaj:

  • Program/Title description: Nazwa szkolenia. Wszystkie polskie szkolenia mają swoje Angielskie nazwy. Możesz je znaleźć na procognita.com.
  • Date started/Date completed: Daty szkolenia.
  • Hours Completed: Do obliczenia punktów potrzeba określić rzeczywistą ilość godzin spędzonych na szkoleniu, czyli z wyłączeniem przerw. Dla większości naszych kursów będzie to 7h dziennie.
  • Process: Zaznacz wszystkie (Initiating, Planning, Executing, Controlling, Closing)
  • Knowledge area: Zaznacz wszystkie poza Project Procurement Mgmt (Project Communications Mgmt, Project Cost Mgmt, Project Human Resource Mgmt, Project Integration Mgmt, Project Quality Mgmt, Project Risk Mgmt, Project Scope Mgmt, Project Time Mgmt)
  • Industry: IT & Telecom
  • Provider name: Wszystkie dane znajdziesz w dziale Kontakt

P: Czy po szkoleniu mogę się ubiegać o certyfikat PMI-ACP?

O: Jednym z wymogów stawianym przez PMI niezbędnym do certyfikacji PMI - Agile Certified Practitioner jest uczestnictwo w 21 godzin szkolenia Agile. Dlatego dowolne trzy dni szkoleniowe, w ramach jednego lub więcej kursu, pozwalają spełnić to wymaganie.