Krzysztof Niewiński

Szybka adaptacja biznesu do nowych warunków to nie wymysł, ale konieczność

Fascynuje mnie upraszczanie organizacji i uwalnianie ludzkiego potencjału. Dlatego, kiedy spotykam ludzi chcących usprawnić swoje produkty, zarażam ich moją pasją.  Dostarczam wiedzę i wspieram zmiany organizacyjne pokazując korzyści z adaptacji „zwinności”. Aby osiągnąć lepsze wyniki IT i biznes muszą ze sobą ściśle współpracować. Jeśli nie wiedzą w jaki sposób, znajdę właściwą drogę.

Biznes pyta mnie często o receptę na wysoką konkurencyjność i mocną pozycję rynkową. Odpowiadam: w dzisiejszym modelu ekonomicznym, konieczne jest zaadaptowanie kultury i praktyk Agile/Lean. Prowadzą one do maksymalizacji wartości produktów i ich szybkiego dostarczania do użytkowników, co ma decydujące znaczenie.

Jak osiągnąć oczekiwany efekt? Kluczowe jest uproszczenie struktur organizacyjnych i zorientowanie ich wokół klienta. Ta zmiana powoduje zmianę dynamiki zespołów i zachowania ludzi, czyli kultury organizacji. Otoczenie bezustannie ewoluuje, nie inaczej musi być w biznesie. Ten kto prześpi moment, może już nigdy nie odzyskać utraconej pozycji.