Szybki kontakt: biuro(at)procognita.pl, tel.: 881-300-593

Tomasz de Jastrzębiec Wykowski

Certified Scrum Trainer

Programista z wykształcenia, Agile'owiec z przekonania, Trener z powołania.

Tomasz jest pierwszym polskim Certyfikowanym Trenerem Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) akredytowanym przez Scrum Alliance najstarszą i największą organizację non-profit mającą na celu promowanie Scruma.

W 2010 roku Tomasz założył firmę ProCognita i od tego czasu pomaga europejskim organizacjom IT wdrażać kulturę Agile jako niezależny trener i coach. Szkolenia prowadzi w sposób lekki i oryginalny, z dużą dawką humoru. Swoimi pytaniami prowokuje słuchaczy do głębokiej analizy problemów IT i szukania kompletnych rozwiązań. Jego kreatywne ćwiczenia nie ograniczają się jedynie do tworzenia kolejnych sklepów internetowych, ale umożliwiają uczestnikom spróbowania swoich sił przy tworzeniu oprogramowania dla RoboCopa, Hana Solo czy Świętego Mikołaja. Jako coach koncentruje się przede wszystkim na aspekcie ludzkim, obserwując zarówno zachowania indywidualnych członków zespołu jak i dynamikę całej grupy. Nie ogranicza się do analizy efektywności zespołu, ale patrzy na cały system, starając się zidentyfikować i usunąć wąskie gardła oraz nieefektywności. Jego klientami są firmy od start-upów (Pro4People, PSS9 Development) do międzynarodowych korporacji (ABB, Dolby). Różni się również ich profil działalności, od instytucji finansowych (BNP Paribas, Euro Bank), ubezpieczeń (AXA), systemów SAP (Allianz Business Services), systemów embeded (Inelo, Woodward) i telekomunikacji (Ericpol).

Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach, spotkaniach lokalnych grup i szkoleniach. Swoje kompetencje trenerskie rozwija na dedykowanych szkoleniach. Jest Certified LeSS Practictioner, a od 2008 roku posiada certyfikat Project Management Professional, PMP. Ukończył również studia podyplomowe z komunikacji.

Tomasz jest aktywnym członkiem społeczeństwa Agile. Prowadzi szkolenia i warsztaty w ramach międzynarodowych konferencji i spotkań lokalnych grup. Wspiera i organizuje wydarzenia Agile i Lean. Jest inicjatorem i współorganizatorem inicjatywy ALE Kraków

 

Dane kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu:

ul. Narzymskiego 15
        31-463 Kraków

+48-881-300-593

biuro(at)procognita.pl

  Twitter